Fr., 10. Mai
|Kulturzentrum GOROD
Презентація літературних збірок "Алхімія короткої прози" і "Молода українська проза часів війни"
Формат: одна історія – одна чашка кави.
Zeit und Ort
10. Mai 2024, 19:00 – 22:00
Kulturzentrum GOROD, Arnulfstraße 197, 80634 München, Германия
Über die Veranstaltung
Цього квітня побачать світ літературні збірки новел випускників письменницької академії Риба «Алхімія короткої прози» і «Молода українська проза часів війни».
Ми повторюємо формат літературного альманаху «Любов перемагає», що мав неабиякий успіх, та знайшов теплий відгук у читачів.
Що особливого у цих книгах?
Цього разу більше аніж двісті авторів на чотирьохстах сторінках «Алхімії короткої прози» розповіли свої коротенькі, але місткі і потужні історії. «Молода українська проза часів війни» - це концентровані сенси, рефлексії у часи кризи. Подорожі у темряву і відшукування власної стежини, що веде до світла. Ці альманахи ми створили при ніжній підтримці нашого вчителя Любка Дереша.
Формат вже знайомий - одна історія – одна чашка кави.
10.05 у Мюнхені в KULTURZENTRUM GOROD.
Автори:
Світлана Дідух
"Юрист за фахом, письменниця за покликом серця. Народилась у місті Вінниці. До повномасштабного вторгнення проживала у Києві. Письменницький шлях розпочався з мрії - написати оповідання. Не вистачало знань та вмінь. Бажання писати, привело у письменницьку школу «Риба», де вже
продовж двох років навчаюсь на різних курсах письменницької майстерності. Курс новелістики подарував грунтовні знання, з яких народилась моя невелике збірка новел. А мрія написати оповідання про пригоди дівчинки в горах, переросла у роботу над роман.
Завжди вірте у себе та не переставайте навчатись новому, аби досягати своїх успішних вершин."
Сара Рам
Київ-Мюнхен-Відень. Мої тексти – це рефлексії, досвід на перетині цих трьох міст і трьох культур. Захоплююсь літературою, її силою і сенсами, які вона може дати людині. Пишу новели, есеї, оповідання, зараз працюю над романом. Навчаюсь в українській літературній школі Риба. У фокусі - теми імміграції, фемінізму і становлення людини. Перша публікація - в минулому році: збірка короткої сучасної прози «Любов перемагає».
Олена Горленко
Авторка-початківець, яка шукає свою стежину у безкрайньому Всесвіті письменництва. Народилася в невеличкому прикордонному містечку Суми, де і проживала до початку повномасштабного вторгнення. За професією – інженер. Про своє справжнє покликання – письменниця – дізналася рік назад.
Нещодавно закінчила курс письменницької та сценарної майстерності в академії «Риба». Пишу новели і короткі оповідання. Мрію відточити майстерність і видати свою збірку оповідань. Експериментую у різних жанрах від військової прози до гумористичних оповідок.
Для мене, як для автора, найголовніше, щоб моя творчість відгукувалась у серцях читачів, бо я в неї вкладаю усю себе!
Катерина Герасименко
Мене звати Катерина, мені 21 рік. Два роки тому моє життя студентки радіофізичного факультету київського ВУЗУ, як і всіх українців, було порушено російською агресією. Я була змушена залишити свій дім та опинитись на самоті в чужій країні. Пишу вже давно, певно все своє свідоме життя. Про те, що болить і що близьке моєму серцю. Мої новели - про різноманітний досвід українців під час російсько-української війни, починаючи з часів АТО: про життя в окупації, в тилу та закордоном, про відчай і, звісно ж, про надію та любов. Також вже кілька років працюю над романом на соціально-психологічну тематику. Але лише останні події стали поштовхом не відкладати життя на потім і поділитись своєю творчістю зі світом.
Чекаємо вас 10 травня о 19:00 у Культурному центрі GOROD!
Вхід вільний